Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to jedna z piękniejszych miejscowości uzdrowiskowych północnej Polski. Dawniej była to osada rybacka, której nazwy zapisano w kronikach po raz pierwszy w XIII w. Już na początku XX w. zaczęli przyjeżdżać tu pierwsi letnicy by oddychać powietrzem bogatym w jod i biopierwiastki, podziwiać wyjątkowe krajobrazy i wsłuchiwać się w szum morza.

Tradycja lecznictwa sanatoryjnego i uzdrowiskowe walory Ustronia Morskiego doceniane są już od ponad 100 lat. Umiarkowany klimat, niskie średnie amplitudy i względnie wysoka temperatura przez cały rok są najbardziej optymalne dla zdrowia i czynnego wypoczynku. Pobyt w Ustroniu to 24 godziny na dobę naturalnej inhalacji jodowej połączonej z przebywaniem w warunkach najbardziej optymalnych dla organizmu.

Wieczory w Ustroniu Morskim to okazje do spacerów, podziwiania zachodów słońca i spędzania wolnego czasu w licznych pubach, kafejkach, ogródkach i restauracjach. Każde z miejsc ma swoją niepowtarzalną atmosferę, każdy znajduje tu coś dla siebie.

We wschodniej części Ustronia Morskiego zaczynają się lasy będące znakomitym miejscem na długie relaksujące wędrówki.

Na urokliwej szerokiej plaży stoją niewielkie kolorowe kutry, które wczesnym rankiem wyruszają na połów dorszy, śledzi i fląder. Przez klifowy brzeg, wśród krzewów i drzew wije się romantyczna alejka, stworzona specjalnie na wieczorne przechadzki.