Nasze atrakcje

W czerwcu 2010 roku otwarto basen i korty tenisowe jako pierwszy etap budowy Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Ustroniu Morskim.

Atrakcje są położone ok. 150 m od Pensjonatu.

Kryta pływania została otwarta już w czerwcu 2011 roku.

Jacuzzi i sauna

Plac zabaw

Park linowy GIBON

Ogród z miejscem do grilowania

Na terenie znajduje się ładny ogród gdzie całą rodziną można miło spędzić czas. Znajduje się również specjalne miejsce do wspólnego grillowania.

Kręgielnia, korty i siłownia

W pensjonacie można wypożyczyć sprzęt do gry w tenisa, rowery, gokarty dla dwóch lub czterech osób

Wycieczki piesze

Trasa turystyczna: Ustronie Morskie – Gąski.
Celem tej wędrówki jest latarnia morska w Gąskach. Zbudowana z powodu występowania w okolicy złóż magnetytu, powodujących zjawisko anomalii magnetycznej. Morze w okolicy Gąsek zyskało miano “Bałtyckiego Trójkąta Bermudzkiego”.

Trasa piesza. Długość trasy: 8 km.

Trasa turystyczna: Ustronie Morskie – Kołobrzeg.
Trasa ta prowadzi promenadą nadmorską i plażą prosto do Kołobrzegu. Szlak przecina teren lotniska w Bagiczu, gdzie odbywają się loty turystyczno – widokowe samolotem i motolotnią, oraz – dla odważnych – skoki spadochronowe. Lotnisko jest również miejscem widowiskowych imprez sportowo – rekreacyjnych.

Trasa piesza. Długość trasy: 11 km.

Błękitny szlak pieszy do najstarszych dębów w Polsce:
Szlak zmierza w kierunku Lasu Kołobrzeskiego, w którym odkryć można bogactwo przyrody. Liczne bagna, nad którymi unoszą się opary, przypominają o dziewiczości tego dużego kompleksu leśnego. Właśnie tu rośnie najstarszy dąb w Polsce “Bolesław” liczący 800 lat! W odległości 2 km wzrasta jego młodszy kolega “Warcisław” liczący 640 lat.

Trasa piesza oznakowana kolorem błękitnym. Długość trasy: 31 km
Wycieczki rowerowe

Trasa rowerowa Ustronie Morskie – Kołobrzeg
Ustronie Morskie ? Sianożęty ? Kołobrzeg ? Ustronie Morskie

Trasa prowadzi promenadą nadmorską i plażą do Kołobrzegu. Szlak przecina teren lotniska w Bagiczu, gdzie odbywają się loty turystyczno – widokowe samolotem i motolotnią, oraz – dla odważnych – skoki spadochronowe. Lotnisko jest również miejscem widowiskowych imprez sportowo – rekreacyjnych, m.in. Motolotniowe Mistrzostwa o Puchar Bałtyku.

W Kołobrzegu warto zobaczyć piękną latarnię morską o wyskości 26 metrów a zasięg światła wynosi prawie 30 km. Znajduje się przy wejściu do portu, na prawym brzegu rzeki Parsęty. W porcie możemy skorzystać z rejsu wycieczkowego licznymi statkami. Centrum Kołobrzegu to przede wszystkim piękna starówka z wyjątkowym ratuszem przypominającym z wyglądu zamek, czy Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny licząca ponad 700 lat.

Cała trasa niemal w całości przylega do plaży, gdzie podczas jazdy możemy podziwiać wspaniałe nadmorskie widoki i cieszyć się świeżym powietrzem. Świetna atrakcja dla całej rodziny lubiącej aktywnie spędzać czas.

Trasa rowerowa Ustronie Morskie – Mielno
Ustronie Morskie ? Sarbinowo ? Mielno ? Unieście ?
Ustronie Morskie.

Równie piękny szlak, gdzie pierwszym etapem jest miejscowość Gąski gdzie znajduje się latarnia morska z 1878r. – 41 m. Zbudowana z powodu występowania w okolicy złóż magnetytu, powodujących zjawisko anomalii magnetycznej. Morze w okolicy Gąsek zyskało miano “Bałtyckiego Trójkąta Bermudzkiego”. Atrakcją dla wędkarzy jest Rzeka Czerwona, w której łowić można ryby łososiowate.

Następnie kierujemy się na Sarbinowo gdzie znajduje się kościół wzniesiony w 1856 roku z wysoką wieżą zbudowaną na planie ośmiokąta, posiadający witraże w ostrołukowych oknach. W Sarbinowie znajduje się także zabytkowa chałupa z 1804. Ma ona ściany konstrukcji szachulcowej z drewna dębowego i kryty trzciną dach. Stanowi ona przykład chałupy rybackiej zwanej wąsko-frontową.

W Mielnie poza wspaniałą plażą mamy park linowy z 3 różnymi trasami dla dzieci, średnia i trudna. Świetna przygoda dla całej rodziny. Dobrą atrakcją jest również grodzisko słowiańskie. Towarzystwo Żywej Archeologii – żywa historia, żywa edukacja i żywi ludzie z prawdziwą pasją i wielką wiedzą. Możemy tutaj skosztować dawnego jadła i napitków, zobaczyć pokazy rzemiosła i walk oraz posłuchać opowieści o dawnym życiu Słowian.

Zielony szlak rowerowy po gminie Ustronie Morskie.
Cała trasa ma długość około 23 km.
Przecina Kukinkę, Rusowo, Gwizd, Wieniotowo

Oznakowany kolorem zielonym o długości 23 km. Przecina Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd, Wieniotowo, by z powrotem trafić do Ustronia Morskiego. W Rusowie /10 km/ znajduje się kościółek p.w.M.B. Różańcowej, jest to jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu – liczy ponad 600 lat!

Niedaleko kościoła, w parku podworskim można odnaleźć pomniki przyrody: lipy, jesiony, dęby i platan klonolistny “Antoni”;, należący do najstarszych drzew tego gatunku w Polsce. W parku znajduje się też częściowa budowla, przypominająca wieżę zamku krzyżackiego wraz z opasającą ją fosą, oraz pozostałości architektury pałacowej – zarys historii pałacyku Damitzów, a później Schröderów. W parku znajdziemy miejsca przeznaczone na odpoczynek. Dalej szlak przemierza polną drogą przez pola i łąki, mijając samotne gospodarstwa wiejskie.